„Latvijos dujos“ Baltijos šalių dujų rinkos forume

Š. m. gegužės 25 d. Taline vyko 14-asis Baltijos šalių dujų rinkos forumas, kurio dalyviai informavo apie naujausius įvykius Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkose, kalbėjosi apie infrastruktūros plėtros projektus ir dalijosi kitomis Baltijos šalių ir Suomijos gamtinių dujų rinkos naujienomis.

Forume dalyvavęs „Latvijos dujų“ didmeninės prekybos departamento vadovas Janis Kalėjis papasakojo apie gamtinių dujų prieinamumą ateinantį šildymo sezoną ir suskystintųjų gamtinių dujų infrastruktūros nepakankamumą saugiam regiono aprūpinimui dujomis kitą žiemą: „Šiuo metu Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (LNG) terminalo regazifikacijos pajėgumai yra visiškai rezervuoti iki šių metų pabaigos. Tai, su kuo šiuo metu susiduria Baltijos šalių dujų rinka, yra ne išteklių deficitas, o infrastruktūros, būtinos visiškam regiono aprūpinimui LNG, nepakankamumas. Galima nusipirkti laivo krovinį su suskystintosiomis dujomis, tačiau techniškai jo nėra kur iškrauti. Net pastačius papildomą LNG terminalą iki kitos žiemos regazifikacijos galios piko dienų suvartojimui nepakaktų. Taip pat iš perdavimo sistemos operatorių duomenų matyti, kad per neseniai atidarytą Lenkijos ir Lietuvos jungtį dujų srautai keliauja Lenkijos kryptimi ir sudaro apie 20 % dabartinių Klaipėdos suskystintųjų dujų terminalo regazifikacijos pajėgumų, o birželį ši gamtinių dujų dalis, keliaujanti Lenkijos rinkos kryptimi, jau sieks apie 40 %.“

Pristatymo metu Janis Kalėjis susirinkusiuosius taip pat supažindino su skaičiavimais apie regione suvartotų gamtinių dujų kiekį ir dujų srautus gegužės pradžioje bei įvairius galimus scenarijus, keliančius rimtą susirūpinimą dėl gamtinių dujų pakankamumo regione tiek ateinančiais mėnesiais, tiek kitą žiemą. „Šiuo metu yra daug neatsakytų klausimų, tačiau akivaizdu, kad net ir turint du visiškai veikiančius LNG terminalus regione, nebus įmanoma patenkinti vartojimo poreikio kitos žiemos piko dienomis. Reikia arba rasti sprendimus, kaip į saugyklą įsiurbimo sezono metu įsiurbti pakankamai dujų, arba pasiruošti ekstremalioms situacijoms kitą žiemą“, – sako Janis Kalėjis.

Forume dalyvavo Baltijos šalių reguliuotojų atstovai, gamtinių dujų perdavimo operatoriai „Conexus Baltic Grid“, „Amber Grid“, gamtinių dujų pardavėjai „Latvijos dujos“, „Ignitis“, „Eesti Gaas“, „Suomen Kaasueenergia Oy“ atstovai, taip pat „Get Baltic“ biržos atstovas.

Iepriekšējie jaunumi

06.05.2022. | valdymas
„Latvijos dujos“ patenka į didžiausių eksportuotojų TOP 100

2021 m. pradėjusi pardavinėti daugiau dujų už Latvijos ribų, įmonė „Latvijos dujos“ pirmą kartą patenka į pirmąjį eksportuotojų penketuką.

Skaityti daugiau
01.04.2022. | valdymas | tvarumas
Koncernas „Latvijos dujos“ trečius metus iš eilės laimi „EcoVadis“ sidabro apdovanojimą

„EcoVadis“ – vienas patikimiausių verslo tvarumo vertintojų pasaulyje, atliekantis išsamią audito procedūrą – ne pirmą kartą apdovanoja koncerną „Latvijos dujos“ sidabro apdovanojimu. Palyginti su praėjusių metų įvertinimu, šių metų vertinimas pagerėjo ir dabar 9 % lenkia vidutinį pramonės šakos įvertinimą.

Skaityti daugiau
13.01.2022. | biometanas | valdymas | tvarumas
„Latvijos dujos“ į įmonės aplinkos politiką įtraukia iniciatyvas, skirtas biometano gamybos plėtrai

„Latvijos dujos“ klientams tiekia gamtines dujas, kurios naudojimo požiūriu yra vartotojams patogiausias ir aplinkai draugiškiausias tradicinis kuras. Dabar, kai aplinkosaugos aspektai užima svarbią vietą priimant sprendimus, „Latvijos dujos“ parengė aplinkos politiką, apibrėžiančią iniciatyvas, skatinančias didesnę atsakomybę už aplinką, taip pat aplinkai nekenksmingų technologijų kūrimą ir sklaidą.

Skaityti daugiau