„Latvijos dujos“ patenka į didžiausių eksportuotojų TOP 100

2021 m. pradėjusi pardavinėti daugiau dujų už Latvijos ribų, įmonė „Latvijos dujos“ pirmą kartą patenka į pirmąjį eksportuotojų penketuką.

„Eksporto augimą lėmė Estijai, Suomijai ir Lietuvai parduotų dujų kiekis. Pernai užsienio šalims parduota 4,2 TWh gamtinių dujų, o 2020 m. – 3,3 TWh, 2019 m. – 1,4 TWh. Užsienio šalims parduotų gamtinių dujų kiekis sudarė 28 % bendro 2021 m. parduoto kiekio. Pagrindiniai veiksniai, padarę įtaką pardavimų augimui praėjusiais metais, buvo išaugusi gamtinių dujų paklausa ekonomikai palaipsniui atsigaunant po COVID-19 pandemijos sukeltos krizės ir išaugęs suvartojimas dėl žemesnės temperatūros šildymo sezono metu“, – komentuoja Janis Kalėjis, „Latvijos dujų“ didmeninės prekybos departamento vadovas, atsakingas už prekybą gamtinėmis dujomis už Latvijos ribų.

„TOP 100“ – tai specialiai portalo „Delfi“ užsakymu Centrinės statistikos tarnybos parengtas didžiausių Latvijos eksporto įmonių sąrašas.

Nepaisant to, kad 2021 m. pandemija vis dar stabdė šalių ekonomikos plėtrą, Latvijos 100 didžiausių prekių eksportuotojų į užsienį pardavimai siekė 7,7 mlrd. eurų, arba 20 % daugiau nei 2020 m. Pirmasis eksportuotojų penketukas pernai eksportavo prekių už 1,56 mlrd. eurų. 2021-aisiais savo vietas tarp geriausiųjų stabiliai išlaikė tokie Latvijos eksporto sunkiasvoriai kaip medienos pramonės įmonė „Kronospan Riga“, IT įrangos gamintoja „Mikrotīkls“, elektroninės įrangos didmenininkė „Samsung Electronics Baltic“ ir metalo gaminių gamintoja bei pardavėja „Severstal Distribution“.

Iepriekšējie jaunumi

01.04.2022. | valdymas | tvarumas
Koncernas „Latvijos dujos“ trečius metus iš eilės laimi „EcoVadis“ sidabro apdovanojimą

„EcoVadis“ – vienas patikimiausių verslo tvarumo vertintojų pasaulyje, atliekantis išsamią audito procedūrą – ne pirmą kartą apdovanoja koncerną „Latvijos dujos“ sidabro apdovanojimu. Palyginti su praėjusių metų įvertinimu, šių metų vertinimas pagerėjo ir dabar 9 % lenkia vidutinį pramonės šakos įvertinimą.

Skaityti daugiau
13.01.2022. | biometanas | valdymas | tvarumas
„Latvijos dujos“ į įmonės aplinkos politiką įtraukia iniciatyvas, skirtas biometano gamybos plėtrai

„Latvijos dujos“ klientams tiekia gamtines dujas, kurios naudojimo požiūriu yra vartotojams patogiausias ir aplinkai draugiškiausias tradicinis kuras. Dabar, kai aplinkosaugos aspektai užima svarbią vietą priimant sprendimus, „Latvijos dujos“ parengė aplinkos politiką, apibrėžiančią iniciatyvas, skatinančias didesnę atsakomybę už aplinką, taip pat aplinkai nekenksmingų technologijų kūrimą ir sklaidą.

Skaityti daugiau
24.11.2021. | valdymas | tvarumas
„Latvijos dujos“ gavo aplinkosaugos vadybos sertifikatą ISO 14001

„Latvijos dujos“ įdiegė aplinkosaugos vadybos sistemą, taip patvirtindama aukštus įmonės standartus, kryptingą savo poveikio aplinkai mažinimą ir atsakingą įmonės valdymą. Įmonė gavo tarptautiniu mastu pripažintą ISO 14001 standarto sertifikatą, kuriuo patvirtinama, kad „Latvijos dujų“ aplinkosaugos vadyba atitinka tarptautinius standartus ir geriausią praktiką.

Skaityti daugiau